Dlaczego niektóre kobiety zawsze mają pieniądze, a inne wciąż pożyczają?

Dlaczego niektóre kobiety zawsze mają pieniądze, a inne pożyczają do wypłaty?

Wydaje się, że cóż może być prostszego: zarób więcej, dużo oszczędzaj, ogranicz konsumpcję, a pieniądze popłyną do twojej kieszeni. Będziesz miała i na chleb z masłem i na szampana z kawiorem. Jednak z jakiegoś powodu nie zawsze jest to takie proste w prawdziwym życiu.

 

Jak się okazuje, wystarczy przestrzegać tych 8 zasad, aby mięć więcej pieniędzy.

 

1. Śledź swoje wydatki i dochody.

Ludzie, którzy wiedzą, ile wydają, nigdy nie pozostaną bez pieniędzy. W sieci można znaleźć gotowe tabliczki, w której wpisuje się wszystkie wydatki i dochody.

 

2. Staraj się nie pożyczać pieniędzy.

Pożyczając, działasz na niekorzyść swojego przyszłego budżetu i obarczasz się dodatkowymi zobowiązaniami. Co ciekawe, okazuje się, że bardzo często mamy tendencję do pożyczania pieniędzy na rzeczy, które nie wliczają się w nasze podstawowe potrzeby. A to oznacza, że można z nimi poczekać do momentu otrzymania pensji.

 

3. Zaplanuj swój urlop z wyprzedzeniem.

Rozsądniej jest kupić bilet z 3 lub 4-miesięcznym wyprzedzeniem, niż kupować wycieczkę przed samym wyjazdem. Dzięki temu z pewnością zapłacisz dużo mniej, a do tego będziesz miała więcej opcji wyboru.

 

4. Zorganizuj mały miesięczny budżet na zakupy impulsywne i nigdy go nie przekraczaj.

Często, gdy mówimy komuś, że oszczędzamy, spotykamy się z powiedzeniami w stylu: raz się żyje, więc dlaczego by nie umilić sobie dnia wizytą w kawiarni? Oczywiście, że możesz. Pamiętaj jednak, aby mieć ograniczony budżet na codzienne przyjemności.

 

5. Poszukaj alternatywy przed zakupem.

Chyba każdemu zdarza się czasem przepłacić za nowy produkt. Zanim więc zdecydujesz się na jakiś zakup, sprawdź, czy istnieją jego tańsze zamienniki. Jest wiele produktów porównywalnej jakości od różnych producentów i często nie opłaca się płacić więcej jedynie za wypromowaną markę.

 

6. Nigdy nie podpisuj żadnych dokumentów bez ich uprzedniego przeczytania.

W umowie często znajdują się warunki napisane tzw. małym druczkiem. Dlatego zawsze upewnij się, że dokładnie rozumiesz, to pod czymś się podpisujesz. W przypadku wątpliwości lepiej zasięgnij porady. W taki sposób zabezpieczysz się przed przykrymi niespodziankami w przyszłości.

 

7. Stosuj automatyczne przelewy pieniędzy na konto oszczędnościowe.

Oszczędzanie jest łatwiejsze, jeśli Twój bank robi to za Ciebie w każdym miesiącu. Ustaw automatyczne wypłaty na konto oszczędnościowe na stronie swojego banku lub w aplikacji mobilnej.

 

8. Śledź transakcje na swoim rachunku bankowym.

Śledź transakcje na swoim rachunku bankowym, aby uniknąć błędnych obciążeń i podejrzanych transakcji. Dzięki temu możesz w prosty sposób zaoszczędzić trochę pieniędzy, wyłapując na przykład zapomniane subskrypcje.