Top 4 gadżety do inteligentnego domu

Top 4 gadżety do inteligentnego domu

Chociaż koncepcja inteligentnego domu istnieje już od dłuższego czasu, wiele osób wciąż myśli o nim jako o systemie kontrolowania wszystkich rzeczy w domu, podobnym do tego, który pojawił się w filmach o powrocie do przyszłości. W rzeczywistości sprawy mają się nieco inaczej niż na wielkich ekranach. W żadnym wypadku nie to czyni inteligentnego domu gorszym. Dziś proponujemy zrobić listę gadżetów, które nie tylko sprawią, że Twój dom będzie inteligentny na papierze, ale także pomogą w praktyce.

 

Top 4 gadżety do inteligentnego domu – oto nasza lista:

 

Robot odkurzający z dezynfekcją podłogi

Zacznijmy od szczytu łańcucha pokarmowego smart home, czyli odkurzacza robota. Oczywiście nie jest to tanie, ale jest niezbędne. W naszym osobistym rankingu żadne inne urządzenie nie może się z nim równać pod względem użyteczności. Nie masz pojęcia, jak wygodne jest posiadanie asystenta, który codziennie wychodzi na sprzątanie bez Twojego udziału. Najważniejsze jest to, aby wybrać wartą uwagi opcję, która będzie wystarczająco skuteczna.

Dzięki pojemnemu akumulatorowi zwykły odkurzacz robot może pracować do 3 godzin bez konieczności ładowania. W tym czasie można posprzątać cały dom lub bardzo duże mieszkanie. Jednak rzeczywisty czas pracy zależy od trybu i można swobodnie ustawić pożądany. Potrzebujesz szybko i sprawnie uporządkować pomieszczenie po imprezie? Wybierz najmocniejszy tryb. Szukasz bardziej swobodnego, codziennego sprzątania? Przejdź na tryb podstawowy. Dzięki temu odkurzacz będzie działał dłużej i będzie mógł wyczyścić wszystkie miejsca w domu.

 

Inteligentna żarówka

Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z inteligentnym domem, nie ma lepszego gadżetu niż inteligentna żarówka. Wkręca się ją w dowolne oprawy oświetleniowe ze standardowym gniazdem E27. Żarówki są różne, ale globalnie dzielą się na dwa rodzaje: kolorowe i zwykłe. Inteligentnym elementem tej ostatniej jest możliwość regulacji jasności oświetlenia i temperatury barwowej, co jest bardzo wygodne. Kolorowe też mogą to zrobić, ale z reguły kosztują trochę więcej.

Nie polecamy kupować najtańszej inteligentnej żarówki – można ją włączać i wyłączać tylko przez aplikację. Lepiej od razu zaopatrzyć się w lepszą wersję.

 

Czujnik wycieku wody

Inteligentny dom to jednak coś więcej niż tylko oświetlenie i sprzątanie. Równie ważne jest wyposażenie mieszkania w czujniki kontroli pasywnej, które zawsze pozwolą Ci być spokojnym o dobry stan Twojego domu. Dlatego jako niezbędnik proponujemy czujniki wycieków.

Polecamy zakup kilku czujników naraz, tak aby można je było umieścić w różnych miejscach, w których mogą występować przecieki: w pobliżu połączeń rur, urządzeń, które wchodzą w interakcje z wodą, a także pod zlewem lub wanną. Czujnik natychmiast wysyła sygnał do smartfona, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. W końcu samo piszczenie czujnika może nie wystarczyć, jeśli nie ma Cię w domu.

 

 

Ciśnieniowy termometr prysznicowy

Bateria z termostatem to taka, która pozwala od razu ustawić komfortową temperaturę, bez rozlewania zimnej i gorącej wody podczas regulacji. Ma ona jednak tę wadę, że jeśli ciśnienie w rurach jest niskie, nie będzie działać prawidłowo. A czasami po prostu trzeba wiedzieć, w jakiej temperaturze jest woda. W takim przypadku AliExpress ma dokładnie taki termometr do wody pod prysznic. Z pewnością nie będzie tutaj problemów z montażem – można to zrobić w kilku prostych krokach.