Najlepszy ekspres do kawy – czyli jaki?

Najlepszy ekspres do kawy – czyli jaki?

Ekspres do kawy może okazać się jednym z najlepszych przyjaciół prawdziwego kawosza. Kawę piją dziś niemal wszyscy – od nastolatków po osoby starsze. I piją ją każdego dnia. Czy zastanawiałaś się kiedyś, ile czasu zajmuje Ci przygotowanie filiżanki tego orzeźwiającego napoju? Jeśli zaparzasz kawę prawidłowo, dokładnie przestrzegając przepisu (a żeby była pyszna, trzeba to robić właśnie w ten sposób), przygotowanie ziaren i specjalnych przyborów oraz samo parzenie zajmuje co najmniej dziesięć, a nawet piętnaście minut. Prawdziwi smakosze kawy wiedzą, że dobra kawa nie toleruje pośpiechu.

 

I jeśli mówimy o dniu wolnym od pracy lub urlopie, kiedy parzenie porannej kawy jest przyjemnością i wprowadza w beztroski nastrój, to nie trwa to długo. Jednak kiedy zaspałaś, spóźniasz się do pracy, a pogoda za oknem wyraźnie podpowiada długie i jednostajne stanie w niekończących się korkach, wtedy nie jest to czas na kawową przyjemność – nie możesz zmarnować ani minuty! I tu, w tym właśnie momencie, na scenę wkraczają ekspresy do kawy!

 

Ekspres do kawy – jakie możemy wyróżnić rodzaje?

 

Gadżety do parzenia kawy mogą znacząco różnić się między sobą pod względem rodzaju, funkcjonalności, metod i możliwości parzenia kawy. I oczywiście wszystkie te parametry wpływają na całkowity koszt urządzenia – w sprzedaży są zarówno niedrogie modele o minimalnej funkcjonalności, jak i naprawdę fajne gadżety, które nie dość, że potrafią zrobić niemal wszystko bez ingerencji człowieka, to jeszcze potrafią bardzo precyzyjnie regulować różne parametry parzenia. Po prostu spełnienie marzeń miłośnika kawy!

 

A jeśli mówimy o najczęściej spotykanych rodzajach elektrycznych ekspresów do kawy, to mamy do czynienia z trzema odmianami:

 

Ekspresy do kawy zaparzają napoje kawowe z sypkich ziaren. Może to być zarówno wstępnie zmielona kawa w proszku, jak i całe ziarna – urządzenia wyposażone we wbudowany młynek mielą je samodzielnie tuż przed zaparzeniem napoju.

 

Większość ekspresów stożkowych przygotowuje mocną kawę espresso z uprzednio zmielonych ziaren, ale niektóre urządzenia mogą pracować również z podsami – specjalnymi kapsułkami z przygotowaną wcześniej klasyczną lub smakową kawą w proszku. Takie ekspresy szybko przygotowują bardzo mocne, aromatyczne napoje typu espresso i kawy z mlekiem.

 

Trzecim popularnym rodzajem ekspresu do kawy są modele automatyczne. Gadżety tego typu potrafią naprawdę wiele. Można na przykład ręcznie ustawić ulubione programy parzenia lub dostosować do swoich upodobań gotowe przepisy na kawę, dopracować intensywność mielenia ziaren, wybrać opcje dodatków w postaci mleka i śmietanki… Oj, tak zaawansowane ekspresy potrafią zadowolić nawet najbardziej wyrafinowanego fana kawy!

 

Wybór ekspresów do kawy dostępnych dziś w sprzedaży jest po prostu ogromny, a do tego występują one w najróżniejszych wersjach i funkcjach. Wybierz najlepszy dla siebie model, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.